top of page

TEDxMarszałkowska, której jestem licencjobiorczynią i główną organizatorką, to jedna z tysięcy imprez na świecie, organizowanych pod szyldem TED.com. Działamy od roku 2014, do tej pory zorganizowaliśmy już 11 różnych imprez (standardowe, dla młodzieży, kameralne, etc.). Ostatnia odbyła się na jesieni 2022 roku w warszawskiej Hali Gwardii pod hasłem "Reminders&Remembrances". Kolejną planujemy na rok 2024. Jeśli chciał(a)byś wesprzeć nasz zespół, prosimy o kontakt!

 

Konferencje spod znaku TEDx od ponad 10 lat organizowane są na całym świecie na licencji prestiżowej, amerykańskiej konferencji TED. Ich znakiem rozpoznawczym są śmiałe i poruszające wystąpienia, oglądane i udostępniane w sieci przez rzesze internautów. Nieodmiennie kojarzą się one z innowacją, pozytywnym myśleniem i wysoką jakością. Unikatowością TEDxMarszałkowska jest docieranie do publiczności różnego typu, lecz zawsze we współpracy z prestiżowymi instytucjami bądź ciekawymi miejscami. Do tej pory nasze imprezy odbywały się m.in: w sali kinowej budynku Muzeum Niepodległości, na praskim Kampusie Google, w Klubie Komediowym na Pl. Zbawiciela. Jako pierwszy europejski TEDx i jeden z bardzo niewielu na świecie, zorganizowaliśmy imprezę w zakładzie karnym (w nieistniejącym już areszcie przy ul. Rakowieckiej), a także na squacie (ADA Puławska). Spotkania trwają zwykle kilka godzin, są bezpłatne dla publiczności. Organizatorzy są na bieżąco z nowinkami świata TED, uczestnicząc m.in. w specjalnych warsztatach dla organizatorów TEDx (np. TEDxWeekend Roma 2019 czy TEDGlobal Geneva 2015).

Jako jeden z bardzo niewielu TEDxów na świecie działamy w 100% "zerobudżetowo", społecznie i niezależnie – wszyscy organizatorzy i wolontariusze pracują całkowicie za darmo; nie mamy sponsorów, korzystamy z bezpłatnie udostępnianych nam przestrzeni, jedynie kilka firm wspomaga nas rzeczowo (np. drukując nasze materiały reklamowe czy też przekazując przekąski); nierzadko podczas eventów organizujemy zbiórki (np. misiów dla warszawskich szpitali dziecięcych czy ubrań i książek dla warszawskich noclegowni). Nasze imprezy charakteryzują się poruszaniem ważnych, choć często niszowych, tematów społecznych. Nie interesuje nas glamour charakteryzujący niektóre podobne imprezy, który zwykle nie przekłada się na użyteczność społeczną spotkań. Nasi speakerzy mówili m.in. o eksplorowaniu kosmosu, niepełnosprawnościach (m.in. tangu dla osób niewidomych czy savoir vivre wobec takich osób), mniejszościach kulturowych w Polsce (Wietnamczycy, Ukraińcy), wielowymiarowo o kreatywności, sztuce ulicznej, kulturowej względności postrzegania czasu, młodzieży w polityce, inteligencji, własnej przestrzeni, mowie nienawiści czy sporcie i biznesie. Naszym eventom towarzyszy zwykle część artystyczna, do tej pory była to m.in. muzyka meksykańska, taniec i muzyka flamenco oraz mini-warsztaty, np. pierwszej pomocy. Występujący są specjalistami w swojej dziedzinie, choć zasadniczo nie są celebrytami, mówcami motywacyjnymi ani coachami, gdyż nie taki jest zamysł imprez TEDx. Gościliśmy u siebie także znane osoby, m.in. panią doktor Dorotę Sumińską oraz pana Marka Kamińskiego.

Witryna TEDxMarszałkowska

Bieżące informacje na Facebooku

bottom of page