top of page

Podróże są moją największą pasją, inspiracją do kreowania i realizacji kolejnych projektów kulturowych i akademickich. Odwiedziłam 48 krajów na 6 kontynentach, w tym ponad 20 razy Hiszpanię i Meksyk. Często są to podróże, w których łączę eksplorowanie lokalnych kultur i smaków z udziałem w konferencjach naukowych i projektach kulturalnych (a nawet malowaniu murali!) Do tej pory najbardziej zapadły mi w pamięć otwarte przestrzenie Australian outback, słonie w kenijskim Parku Tsavo, a także tajskie plaże i tętniący życiem Bangkok.  W ukochanym Meksyku odwiedziłam ponad 120 miejscowości, zarówno tych turystycznych, jak i zapomnianych. Często trafiam tam, gdzie nie docierają sami Meksykanie. W czerwcu 2019 roku był to m.in. słynny cmentarz Jardines del Humaya w Culiacán, na którym zostało pochowanych wielu znanych baronów narkotykowych.

Zwyklę podróżuję sama, jednak czasu do czasu organizuję studenckie wyprawy turystyczno-kulturowe do Hiszpanii i Meksyku, nieustannie promując ideę podróżowania light (mini-bagaż). W ostatnich latach można było ze mną pouczyć się hiszpańskiego na La Palmie i wspólnie zwiedzić Teneryfę, poznać zakątki Madrytu, zwiedzać Costa Blanca, a także zagłębić się w meksykańską duszę podczas meksykańskiego Święta Zmarłych.

Udzielam także wsparcia w organizacji samodzielnych wyjazdów marzeń do Meksyku i Hiszpanii, a także wyjazdów firmowych typu incentive.

bottom of page